نیروهای مسلح در انجام ماموریت منتظر تامین اعتبار و بودجه نمی‌مانند
بهمن ۱۷, ۱۳۹۵
جمهوریت و اسلامیت دو شاخصه ماندگاری حاکمیت الهی در ایران هستند
بهمن ۱۹, ۱۳۹۵

رسیدن به اتحاد بین مسلمانان هدف پایتختی جوانان جهان اسلام است

رئیس مجمع جوانان سازمان همکاری کشورهای اسلامی گفت: یکی از اهداف اصلی طرح موضوع پایتختی جوانان جهان اسلام رسیدن به اتحاد و همبستگی بین مسلمانان در تمام دنیا به ویژه اتحاد جوانان مسلمان سراسر جهان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفظ آثار فارس، سفیر الشاد اسکندروف در حاشیه افتتاح پاینخت جوانان جهان اسلام در شیراز، اظهار داشت: شیراز شهر فرهنگ، اندیشه و علم و شعر و شهر تفکر خلاق است.

وی یکی از اهداف اصلی طرح موضوع پایتختی جوانان جهان اسلام را رسیدن به اتحاد و همبستگی بین مسلمانان در تمام دنیا به ویژه اتحاد جوانان مسلمان سراسر جهان دانست و گفت: یکی دیگر از دو هدف اصلی این برنامه، ارائه آموزش های غیر رسمی، توسعه مهارت ها، ارتقاء خلاقیت و … بین جوانان جهان اسلام است.

اسکندروف با تصریح اینکه در سال های اول و دوم و در دوران انتخاب استانبول به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام، رویدادهای خوبی برنامه ریزی و اجرا شد، گفت: برپایی نشست رهبران جوان جهان اسلام با حضور جوانانی که همگی در جوامع شهری نقش مدیریتی و رهبری ایفا می کردند، برگزاری مسابقه و جشنواره عکاسی در سطحی بالا، ایجاد کمپ تابستانه جوانان جهان اسلام و .. از رویدادهای مهم اجرا شده بود.

وی اجرای برنامه پایتخت جوانان جهان اسلام را موفق ارزیابی و خاطرنشان کرد: استقبال کشورهای اسلامی برای کسب عنوان پایتختی جوانان جهان اسلام یکی از نشان های این موفقیت بود.

او یادآور شد که در دوره گذشته شاهد استقبال بسیار خوب جوانان جهان اسلام از رویدادهای مختلف در استانبول بودیم، گفت: صدها هزار نفر از جوانان جهان اسلام در رویدادهای مختلف شرکت کردند و گزارش ها نشان می دهد که بالغ بر ۸ میلیون نفر در برنامه ها مشارکت یا از این برنامه ها استقبال کردند.

اسکندروف اعتقاد دارد که شیراز به عنوان شهر فرهنگ، اندیشه، علم و شعر و به شکل خلاصه، شهر تفکر خلاق است و پیام پایتختی شیراز به همه مسلمانان خصوصا جوانان کشورهای اسلامی از جنس خلاقیت و اندیشه خواهد بود.

رئیس مجمع جوانان سازمان همکاری کشورهای اسلامی تاکید کرد: آنچه را دنبال می کنیم این است که از طریق جوانان و جامعه جوان، اتحاد کل جامعه مسلمانان در سراسر جهان را رقم بزنیم و چنین هدفی با شعار سازمان کنفرانس اسلامی انطباق کامل دارد.

اسکندروف معتقد است که در برنامه ریزی برای رویدادهای مد نظر پایتختی جوانان جهان اسلام، هم به فرم و هم به محتوا توجه شده و می شود و با تلفیق هر دو شکل کار، رسیدن به هدف دنبال شده و خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =